WITAJ W PREMIUM HOME!
DARMOWA DOSTAWA OD 299 zł. ZWROT DO 30 DNI. WYSYŁKA NAWET W 24H.

Deski do krojenia

Produkty 1-12 z 131

na stronę

Produkty 1-12 z 131

na stronę

Idealna deska do krojenia – co masz do wyboru?

Deska do krojenia to podstawowe narzędzie do gotowania w kuchni – domowej oraz restauracyjnej. Odpowiednio dopasowany model, o który właściwie zadbasz, posłuży Ci przez długi czas. Sprawdź, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

#1 Drewniana deska do krojenia – trwała, ale wymaga impregnacji

Drewno jest tworzywem naturalnym i wykazuje właściwości bakteriobójcze. Warto wiedzieć, że trzeba właściwie zadbać o akcesoria wykonane z tego materiału. Wymagają one impregnacji, ale także regularnego mycia oraz dokładnego osuszania. Drewniana deska do krojenia, która jest wilgotna, o wiele łatwiej wchłania wodę, a co za tym idzie, tworzy się w niej idealne środowisko dla rozwoju mikroorganizmów.

#2 Plastikowa – higieniczna, ale zużywa się szybciej niż drewniana

Tego rodzaju deski do krojenia są wykonane z higienicznego oraz miękkiego materiału. Warto je dokładnie czyścić i osuszać – są odporne na szorowanie oraz detergenty. Co więcej, niektóre z nich można myć w zmywarce. Nie tępią noży, a gdy są nowe, nie pochłaniają zapachów. Trzeba uważać, aby nie naruszyć ich delikatnej struktury – przez powstałe rysy zanieczyszczenia i bakterie przenikają w głąb deski.

#3 Szklana – nie chłonie wilgoci, ale może tępić niektóre modele noży

Deska do krojenia wykonana ze szkła jest niezwykle higieniczna, ponieważ nie absorbuje wody. Co więcej, można ją myć w zmywarce – posiada strukturę odporną na działanie silnych detergentów. Niestety, tego rodzaju deska może tępić noże ceramiczne – zrezygnuj z nich podczas krojenia na szkle.

Jeśli nie wiesz jaką deskę do krojenia chcesz kupić, skorzystaj z opisów produktów na stronie Bazylia.pl. Dzięki nim zapoznasz się ze szczegółami i wybierzesz idealny gadżet do swojej kuchni.