WITAJ W PREMIUM HOME!
DARMOWA DOSTAWA OD 299 zł. ZWROT DO 30 DNI. WYSYŁKA NAWET W 24H.

Akcesoria do zmywania

Produkty 1-12 z 32

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 32

Strona
na stronę

Zmywasz tylko za pomocą płynu i gąbki? To może nie wystarczyć

Każdy z nas prawdopodobnie chociaż raz w swoim życiu musiał umyć naczynia. Założę się, że bez zastanowienia wziąłeś wtedy do ręki płyn oraz zwykłą gąbkę.  Błąd! Te akcesoria nie zawsze są wystarczające, aby dokładnie wyczyścić kieliszki, sztućce czy głębokie garnki. Zaskoczony? Poznaj akcesoria do zmywania, przed którymi nie ukryje się nawet najmniejsza kropla tłuszczu.

Szczotki do zadań specjalnych – alternatywa dla zwykłej gąbki

* do czyszczenia karafki

Jak wyczyścić długie i wąskie naczynie? Do tego nie nadaje się nawet najlepsza gąbka do mycia naczyń – ograniczeniem jest Twoja ręka, która nie mieści się w wąskim gardle karafki. Dlatego warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę wyposażoną w cienką rączkę oraz elastyczne małe gąbeczki. Tak skonstruowany przyrząd poradzi sobie z wyczyszczeniem nawet najmniejszego zakamarka na dnie naczynia.

* do czyszczenia garnków

Jeśli szorujesz i moczysz garnek od godziny, a czarna skorupa na dnie za nic nie chce zejść, sięgnij po specjalistyczną pomoc. Istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie cię tego typu zabrudzeń, a odpowiednim gadżetem, który pomoże Ci dokładnie umyć naczynie, jest szczotka do czyszczenia garnków. Posiada twarde i rozłożyste włosie – dzięki niemu zwiększysz powierzchnię tarcia oraz skrócisz czas czyszczenia.

* do czyszczenia kieliszków

Szczotka do czyszczenia kieliszków przyda się w momencie, gdy musisz wyczyścić pękate kieliszki do czerwonego wina. Zrobisz to szybko i precyzyjnie z pomocą specjalnej miotełki o nierównomiernie rozstawionym, twardym włosiu. Kręć nią w środku szklanego naczynia, aby pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń oraz zacieków.  

Higiena w zlewie – gąbka zawsze na swoim miejscu

Gąbka do mycia naczyń należy do akcesoriów kuchennych, na których gromadzi się najwięcej bakterii oraz grzybów. Z reguły pozostaje ciągle wilgotna lub mokra na dnie zlewu – takie warunki są bardzo korzystne dla rozwoju powyższych mikroorganizmów. Z tego powodu warto zadbać o czystość gąbki do mycia naczyń – regularnie ją wymieniać, wyciskać z wody jak najmocniej oraz przechowywać w prawidłowy sposób.