WITAJ W PREMIUM HOME!
DARMOWA DOSTAWA OD 299 zł. ZWROT DO 30 DNI. WYSYŁKA NAWET W 24H.

Kosze do segregacji

Produkty 1-12 z 21

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 21

Strona
na stronę

5x recykling – z czym na śmieci?

Statystyczny Polak wytwarza co roku ok. 350 kg śmieci. Tylko 26% z nich trafia do recyklingu, dlatego tak ważna jest prawidłowa segregacja śmieci. Im więcej przeznaczymy do przetworzenia, tym więcej materiałów uda się odzyskać. Od początku 2019 roku w kolejnych miastach w Polsce wprowadzane są nowe zasady segregacji śmieci: od teraz będziemy dzielić je na 5 głównych frakcji.

Śmieci do segregacji powinniśmy rozdzielić na:
• tworzywa sztuczne i metale – worek lub pojemnik żółty,
• papier – worek lub pojemnik niebieski,
• szkło – worek lub pojemnik zielony,
• odpadki bio – worek lub pojemnik brązowy,
• śmieci zmieszane – worek lub pojemnik czarny.

Co wybrać do segregacji?
Sam wybór pojemników na śmieci może stwarzać problemy, szczególnie z doborem odpowiedniej pojemności czy typu. Czym więc się kierować? Przede wszystkim miejscem w Twojej kuchni – najlepszym wyborem są kosze do segregacji śmieci o kilku komorach lub niewielkiej pojemności. Jeżeli odpadki będziesz składować np. na podwórku, zwróć uwagę na pojemne, zewnętrzne kosze do segregacji. Wyposażone są w kółka i uchwyty, co pozwoli łatwo je transportować.

Drugim kryterium jest materiał, z którego wykonano kosze do segregacji – powinien być wytrzymały oraz łatwy do czyszczenia. W przypadku pojemników zewnętrznych ważna jest również odporność na warunki atmosferyczne.

Każdy kosz do segregacji musi mieć odpowiedni kolor albo choćby odcień pokrywki. Taki system ułatwi identyfikację, jakie odpadki się w nim znajdują i tym samym właściwą segregację śmieci.