WITAJ W PREMIUM HOME!
DARMOWA DOSTAWA OD 299 zł. ZWROT DO 30 DNI. WYSYŁKA NAWET W 24H.

Dziadek do orzechów Timstor

Dziadek do orzechów Timstor jako symbol świąt

Boże Narodzenie to wyjątkowy i najbardziej magiczny okres w roku. To czas, kiedy rodziny zbierają się razem, aby wspólnie świętować, wymieniać się prezentami i cieszyć wyjątkową atmosferą. Jednym z symboli tego pięknego okresu jest Dziadek do orzechów - postać znana zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ucieleśnia magiczny, marzycielski charakter Bożego Narodzenia, dlatego chętnie wykorzystujemy go jako świąteczną ozdobę. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest dziadek do orzechów Timstor. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego jest tak popularny.

Co łączy dziadka do orzechów z Bożym Narodzeniem?

Dziadki do orzechów (inaczej Nutcrackers) są obecnie popularną, świąteczną dekoracją. Coraz rzadziej pełnią inną funkcję niż ozdobną, ale nie zawsze tak było. Początkowo dziadki do orzechów były to metalowe narzędzia w niczym nie przypominające zdobionych figurek, jakie znamy dziś. Mniej więcej od XV wieku zaczęto zwracać uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale także walory dekoracyjne. Z czasem stały się chętnie wręczanym upominkiem. Uważano, że przyniosą obdarowanemu szczęście i ochronią jego dom przed wszelkimi niebezpieczeństwami.

Swój obecny wygląd dziadek do orzechów zawdzięcza popularnej powieści dla dzieci z 1865 r. Nutcracker and Poor Reinhold autorstrwa Heinrich’a Hoffmann’a, a globalną sławę przyniósł mu balet Piotra Czajkowskiego pt. Dziadek do orzechów. Akcja sztuki rozgrywa się w Wigilię, co spowodowało, że dziadki do orzechów zaczęły być kojarzone z Bożym Narodzeniem. Od tamtej pory w okresie świątecznym na całym świecie wystawiany jest ten popularny balet, a dziadki do orzechów wykorzystywane są do dekorowania domów oraz jako prezenty pod choinkę.

Dziadek do orzechów Timstor

Belgijska marka Timstor od ponad 30 lat jest wiodącym specjalistą w sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych. W swojej szerokiej ofercie ma ponad 2000 produktów. Należą do nich pięknie wykonane Mikołaje, pozytywki, przedmioty kolekcjonerskie, oświetlone sceny i wioski, anioły we wszystkich kształtach i rozmiarach, drzewka, a nawet latarnie uliczne inspirowane Bożym Narodzeniem. Jednak najpopularniejszym asortymentem marki są dziadki do orzechów. Dziadek do orzechów Timstor dostępny jest w różnych formach i rozmiarach – od kilkunastu centymetrowych ozdób stołowych, po ponad 3 metrowe figury. Taka ozdoba z pewnością przykuje uwagę każdego gościa i doda rodzinnym spotkaniom magii. Dziadek do orzechów Timstor może być niezapomnianym prezentem pod choinkę, który z czasem stanie się świąteczną pamiątką przekazywaną kolejnym pokoleniom.

Produkty 1-12 z 23

Strona
na stronę

Produkty 1-12 z 23

Strona
na stronę